Organizace

Česko-japonská společnost

Česko-japonská společnost je nezisková organizace (zapsaný spolek) zaměřená na rozvoj spolupráce a vzájemného porozumění mezi Českou republikou a Japonskem. Znovuzaložena v roce 1990, v roce 2011 oceněna Ministrem zahraničních věcí Japonska za „mimořádné zásluhy o rozvoj japonsko-českých vztahů“. Mezi cíle společnosti například patří napomáhat uvedení japonské kultury do obecného povědomí české veřejnosti, stimulovat zájem české veřejnosti o studium japonštiny a tradičních i soudobých japonských disciplín ve spolupráci s partnerskými organizacemi v Japonsku a ČR podporovat zájem Japonců o českou kulturu a napomáhat integraci japonské komunity v ČR do místního prostředí.

Na Barevné devítce Česko-japonská společnost představí japonské publikace, drobnosti, keramiku, japonské cukroví a studený nápoj yuzu (japonský citrus). Dále se můžete těšit na workshop kaligrafie, vystoupení taneční skupiny Yosakoi a bubeníků Eisá.

Dům národnostních menšin

je zařízením hl. m. Prahy, které bude napomáhat porozumění mezi národnostmi a překonávat možné předsudky občanů vůči některým etnikům a národnostem

je zařízením, v němž hlavní úloha připadá na činnost národnostních menšin na území hl. m. Prahy

je zařízením, v němž podstatnou roli bude hrát činnost národnostních menšin zaměřená na děti a mládež národnostních menšin

je zařízením, v němž velmi významnou roli bude hrát komunikace a spolupráce s dětmi a mládeží pražských škol a dalších volnočasových školských i kulturních zařízení

je zařízením, v němž podstatnou roli bude hrát komunikace a spolupráce mezi národnostními menšinami na území hl. m. Prahy

je zařízením, v němž důležitou součástí práce národnostních menšin bude sehrávat komunikace a spolupráce národnostních menšin s majoritní společností

je zařízením, které ve své činnosti bude hledat možnosti spolupráce s dalšími organizacemi multikulturního zaměření a s organizacemi integrujících se cizinců.

Humanitas Afrika 

Humanitas Afrika o.p.s. vzniklo v Praze v roce 2000 jako africko-české občanské sdružení s cílem přispět k šíření vzájemné tolerance a porozumění mezi Čechy a Afričany a ke zlepšení informovanosti o Africe, Afričanech a jejich kultuře v české společnosti. V roce 2005 sdružení ve svém sídle založilo Africké informační centrum (AIC), které široké veřejnosti nabízí služby africké knihovny a celou řadu vzdělávacích aktivit, např. Okno do Afriky pro školy, pravidelné diskusní večery Kolem Afriky za měsíc, promítání filmů, kurzy afrických jazyků a další. Centrum je místem setkávání a pomáhá Afričanům žijícím v České republice při integraci do české společnosti a udržování vlastní identity a kultury.

Na letošní Barevné devítkce se především děti mohou těšit na výtvarný workshop Ádrinka. Humanitas Afrika se dále postarají o drobné občerstvení a o prodej charitativních předmětů, jejichž výdělek jde na dobrou věc.

Namasté Nepál

Naším posláním je rozvojová, humanitární, vzdělávací a kulturní podpora lidí v Nepálu a přibližování života lidí v Nepálu lidem v ČR. V záměru pomáhat lidem v Nepálu nejsme sami. Podobné aktivity organizují i naše sesterské organizace ve Velké Británii (DCWC Nepal), ve Spojených státech (DCWC USA). Aby činnost v Nepálu byla efektivně řízená, funguje v zemi pod Himálajem třetí a základní článek našeho řetězce – nepálská nadace  Development of Children and Women Center (DCWC). Sdílíme stejné hodnoty, navzájem se inspirujeme svými nápady a hlavně se můžeme zaštítit dlouholetou tradicí pomoci chudým nepálským lidem. Spolupracujeme také s Česko-nepálskou společností, což je sdružení nepálských občanů žijících v České republice.

U stánku této organizace na festivalu Barevná devítka si můžete zakoupit nepálské výrobky a pokrmy.

Poradna pro integraci

Poradna pro integraci je nestátní nezisková organizace – zapsaný ústav.  Poskytuje právní, sociální či psychosociální pomoc a podporu při vzdělávání. Dále poskytuje vyučování českého jazyka pro děti i dospělé a nabízí i doučování běžných školních předmětů. Poradna pro integraci tuto podporu poskytuje již od roku 1997. Dnes již patří mezi expertní organizace v oblasti migrace a cizinecké problematiky. Má pracoviště ve dvou regionech, v Praze a v Ústí nad Labem.  V současnosti má organizace v obou regionech registrované dvě služby, odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Pro všechny zájemce budou připraveny letáky o činnosti této organizace a jejího sociální podniku Czech In, s nabídkou kurzu českého jazyka a též tradičně malování pro děti.

Potala

Tato obecně prospěšná společnost pojmenována po nejslavnější tibetské stavbě Potála – sídlo dalajlamů v tibetském hlavním městě se za více než tři sta let své existence stalo téměř synonymem Lhasy, symbolem hlavního města Tibetu i celé země. Hlavní činností organizace je podporovat a šířit poznání z oblasti historie, kultury a způsobu života tradičních společností, zejména tibetského etnika a tibetské kulturní oblasti; přispívat k uchování, ochraně, podpoře a rozvoji tradičních kultur, zejména dědictví tibetské kultury, propagovat jejich přínos současnému světu a kulturní výměnu; v rámci rozvojové pomoci podporovat tibetské etnikum v Tibetu i exilu v oblasti vzdělání, náboženství, ekologie, soběstačnosti a pracovní konkurenceschopnosti; hájit kulturní, sociální a ekonomické zájmy příslušníků tradičních společností, zejména tibetského etnika, a zasazovat se o dodržování základních lidských práv v zemích a oblastech, kde žijí.

Návštěvníci jejich stánku se mohou těšit na výtvarnou dílnu a doplňkový prodej.

KITAP

Turkická a Tatarská Asociace v Praze Association in Prague. Samotné slovo „KITAP“ v Turkických jazycích znamená „KNIHA“, což je symbolické – kultura a tradice každého národa jsou jako nová kniha k poznání. Jedním z cílů spolku KITAP je ukázat kulturu, a informovat zájemce o tradicích a identitě. Je úžasné, jak daleko se šíří sláva kulturního dědictví Tatarského a Turkických národů, šíře duše, vše díky starostlivosti mnohých představitelů. Tataři a Turkici se najdou všude na naší planetě. „My jsme, Tataři a Turkici žijící v České Republice, si také rozhodli informovat společnost o bohaté kultuře Tatarského a Turkického národů, a proto jsme založili vlastními silami nekomerční organizace, KITAP, z.s“.

Spolek KITAP se postará o workshop pro děti – lepení tatarských cepicek a poznávání původu slov. Pokud navštívíte tento stánek můžete se dále těšit na kulturní artefakty, čaj a sladkosti.

Zaendo

Spolek Zaedno je dobrovolná, nezisková a nepolitická organizace. Hlavním cílem sdružení je rozvoj multikulturní společnosti v České republice a vedení společnosti k větší toleranci a porozumění. Dále také udržování krajanské soudržnosti a spolupráce s dalšími menšinovými organizacemi. Prostředkem k dosažení těchto cílů je organizování kulturních a vzdělávacích akcí a vydávání publikací s bulharskou a multikulturní tématikou. Sdružení se také zabývá otázkami závažných problémů dnešní doby, jako jsou lidská práva, životní prostředí a udržitelný rozvoj. Spolupracuje s dalšími neziskovými organizacemi v ČR i Evropě a organizuje kulturní aktivity. Tímto přispívá k vyvolání veřejné diskuse a tímto k dosažení cílů. Spolek Zaedno organizuje kulturní, informační, vzdělávací a zábavní akce s bulharskou a multikulturní tématikou, na kterých ukazuje rozmanitost bulharské a balkánské kultury. Například výstavy, taneční semináře, informační přednášky, soutěže, kurzy a kulturně-společenská setkání.

Návštěvníci tohoto stánku si mohou prohlédnout publikace a časopisy a mohou si zasoutěžit v drobných soutěžích a kvízech.

Barevné menu 2020

Také letos budete moci ochutnat gurmánské lahůdky z celého světa.

 

SRBSKÁ PLESKAVICE – srbská pleskavice

AFGHÁNISTÁN – Zabih – afghánská kuchyně

Faktdobrývíno – vína ze Španělska a Itálie

BALKAN EXPRES ,Srbsko – balkánské speciality (burek, jehněčí na grilu, Srbski burger)

FRUTEAMA, NANUKY INSPIROVANÉ MEXIKEM – ručně dělané ovocné a kokosové nanuky bez lepku,laktózy a přidaného cukru… chutně, s láskou a pro zdraví…

ETHIOPIA – etiopská káva a jídlo

NĚMECKO – bavorské pivo a klobásy

Kubánské koktejly

THAJSKO – thajská tradiční kuchyně (jarní závitky, phad thai, satay kari…)

ARMÉNIE – slané,sladké,teplé tradiční arménské speciality (lula kebab s tortilou,dolma,c hačapuri s balkánem, chačapuri se špenátem, baklava, medovník…..)

NATY’S COFFEE (ETIOPIE) – prodej pražené kávy, prodej kávy

VÍNA Z GRUZIE.CZ (GRUZIE) – vína od vybraných vinařů z gruzínské Kachetie

 

JUICEE – domácí limonády, sirupy a nanuky

LANGOŠE – čerstvé langoše, bramboráky, s přípravou na místě, takže opravdu čerstvé až po usmažení

DOBROTY – MYSLIVEČKOVI – teplé lázeňské oplatky, dlouhé kroucené tyčinky, kávové speciality, jakostní velkopavlovické víno Tramín, poctivá sudová limonáda Malinovka, 100% jablečný mošt, mandlová medovina 18%, domácí limonády, míchané nápoje Mojito a Cuba libre

 

Další stánky

 

ACA – African Culture And Art, Afrika – africké módní doplňky, hudební nástroje, suvenýry a bytové doplňky, z celého afrického kontinentu

Balónky – heliové balonky,hračky

Madeinsyria.cz (Sýrie) – prodej mýdel, kávy a tradičních potravin převážně ze Sýrie

Latamer (Peru, Ekvádor, Mexiko, Guatemala) – šperky, korálky, deky, ubrusy, polštáře, ponča

Edwin Binicio Carrera Sierra – řemeslné výrobky z Peru (šperky, hudební nástroje,textil)

Pořadatel

p9_znak_new

Barevná devítka je pořádána v rámci projektu „Integrace cizinců na MČ Praha 9″ spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a Magistrátem hl. m. Prahy.

Organizátor

mvpevents-logo

Partneři

Logo_MHMP


MV_BW


jiznicechy


kolektory


khamoro


slovo21


Mediální partneři

Logo_CRO_Regina


Logo_KUDYZNUDY


logo expats


Back to Top