Pódium

BAREVNÁ DEVÍTKA 2019 – hlavní pódium

MARIO BIHÁRI A BACHTALE APSA – frontmanem a zakladatelem skupiny Bachtale Apsa je nevidomý akordeonista, pianista a zpěvák Mário Bihári, který v minulosti proslul zejména spoluprací se Zuzanou Navarovou v kapele Koa. Skvělé vokály a brilantní muzikantské výkony ve strhujících rytmech jsou přednosti, které z této skupiny činí romskou hudební klasiku v nejlepším slova smyslu.

PRAGASON – na slunnou Kubu vás přenese svou hudbou pražská skupina Pragason. Od počátku se kapela zaměřuje na autentickou prezentaci tradiční kubánské hudby v České republice, v podání místních, tedy pražských umělců. Své koncerty obohacuje přehlídkami kubánských tanců a vyučováním základních tanečních pohybů. Jejich hudba Vás přenese do doby, kdy vznikaly rytmy jako son cubano, chachachá a mambo, kdy na Kubě vznikaly tančírny a kabarety, vynikající orchestry, vládla doba pohody, elegance, mojita a daiquirí. Zakladatel a frontman kapely je kubánský zpěvák, tanečník a stepař Jorge Concepcion.

BIJOU CAMARA & GUINEE TOUMBOUI – proč se na podium Barevné devítky vrací africký soubor bubeníků a tanečnic Bijou Camara & Guinee Toumboui? Kvůli jejich energií nadupenému vystoupení. Jádrem kapely je Bijou, rodilá tanečnice, choreografka, a zpěvačka z Guiney. Tanci se věnuje od mala a je to vidět. Energie, přirozenost a ladnost, s kterou tančí je pozoruhodná. Přes 10 let tančila v baletu Soleil d’Afrique. Již v Africe získala bohaté zkušenosti s výukou Evropanů v Conakry. Nyní působí ve své skupině Bijou Camara & Guinee Toumboui , v mezinárodním projektu African Show Art Gibami a jako zpěvačka v kapele Létající Koberec.

HABUB – vstupte do světa pohádkového Orientu na vystoupení hudební skupiny HABUB. V jejich podání se můžete těšit na repertoár zaměřený na arabský folk i klasiku ve stylu Baladi, Raks Sharki, Drum Solo, Tribal a Belly Dance na tradiční arabské nástroje, jako arabská loutna, darbuka, doholla, bendir a další.

BETA ZINQ – nápad převést elektronickou taneční hudbu do akustické podoby vznikl loni ze spolupráce dvou kytaristů Tala Avrama a Odeda Distelmana a zpěvačky Danielly Milo (aka DaniLu). Výsledkem jejich spolupráce je čistý a současný zvuk, spadající mezi akustický folk a taneční pop.

RASTAFIDLI ORKESTRA – Rastafidli Orkestra je reggae-ska-dub’n’bass lokomotiva s báječnou zpěvačkou, zpívajícím organistou, mohutnou dechovou sekcí, jízlivou kytarou, nekompromisní rytmickou sekcí a ďábelskými perkusemi. Skladby vlastní produkce míchající reggae, ska, dub, jazz, drum’n’bass a latino prokládá jamajskými a jazzovými klasikami v nestandardních aranžích.

 

Horní pódium

V prostoru horního pódia pro vás připravujeme taneční a bubenické workshopy pod vedením tanečníků ze skupiny PRAGASON  a BIJOU CAMARA & GUINEE TOUMBOUI.  Pokud milujete tanec, nenechte si ujít workshop tance FORRÓ. Tento hudební styl a tanec pochází z brazilského severovýchodu a mísí v sobě evropské, africké a původní jihoamerické vlivy. Čeká vás také workshop kubánské salsy, merengue a bachaty. Těšit se můžete také na vystoupení japonského tance v podání taneční skupiny YOSAKOI Praha.

 

Pořadatel

p9_znak_new

Barevná devítka je pořádána v rámci projektu „Integrace cizinců na MČ Praha 9″ spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a Magistrátem hl. m. Prahy.

Organizátor

mvpevents-logo

Partneři

Logo_MHMP


MV_BW


jiznicechy


Mediální partneři

Back to Top