Hlavní pódium

BAREVNÁ DEVÍTKA 2016
.::HARMONOGRAM::.

Zahájení festivalu Barevná Devítka 2016 proběhne ve 14:00

14:15 Omar Rojas (Mexiko)
Mexický skladatel a kytarista Omar Rojas zahraje a zazpívá mexické lidové písně. Program podpoříla ambasáda Spojených států mexických v Praze.

Klikni pro více info

15:05 Nakara (ČR)
Originální fúze vážné hudby, jazzu a orientálních vlivů v podání špičkových soudobých českých instrumentalistů. Miroslav Nosek – akustická kytara . Jan Keller – violoncello . Tomáš Reindl – tabla, cajon, perkuse

Klikni pro více info

16:25 Folk Ensemble – Prahova (Rumunsko)
Tradiční rumunské folklorní tance doprovázené živou hudbou v podání Iona Creteanu. Program za podpory Rumunského kulturního institutu.

Klikni pro více info

17:05 Ion Creteanu (Rumunsko)
Rumunský folklórní zpěvák Ion Creteanu zazpívá tradiční rumunské písně v doprovodu na historický rumunský strunný nástroj – Kobzu. Program za podpory Rumunkého kulurního institutu.

18:10 Akropolis (Řecko)
Dynamické středomořské rytmy v podání autentické řecké kapely.

19:25 Shahab Tolouie Quartet (Írán)
Vynikající výkon, originalita i virtuozita každého člena kvarteta bere publikum na vzrušující cestu z Kaspického moře do Perského zálivu a podél celého Středomoří do Španělska.
Unikátní tříkrká kytara “FuseTar”, spolu s Habibovým mistrovstvím hry na bicí nástroje vytváří silný rytmický a melodický základ pro Shahabův dynamický a zároveň současný zpěv, který v kombinaci s Habibovým jihoíránským mystickým hlasem vytvoří pro posluchače nezapomenutelný hudební zážitek.
Shahab Tolouie, jako hudebník z oblasti fusion music, překročil hranice lokálního stylu míšením prvků různých etnických a moderních vlivů. Autorskou tvorbou navázal na dědictví své vlasti – Íránu a hudební tradici Španělska, kde studoval kytaru a získal Nivel Alto ve hře stylu flamenco.

Svůj projekt zahájil před dvanácti lety, kdy přesídlil do Prahy. kde se svým triem prorazil v roce 2009 albem „Tango Perso“.  Trio během dvou let absolvovalo mnoho živých vystoupení, kterými na sebe skupina strhla pozornost předních světových médií jako BBC, Voice of America, Reuters, Rádio Svobodná Evropa a mnoha dalších.
V roce 2014 Shahab přizval ke spolupráci vynikajícího íránského hudebníka Habiboo Meftah Boushehriho, žijícího ve Francii. Bousheri, který hraje na různé tradiční perkuse, pocházející z jihu Íránu, se proslavil zejména spoluprácí s Jorgem Pardo (Paco de Lucia), Adnanem Joubranem nebo Azamem Alim a mnoha jinými.
Velký ohlas jejich společného českého turné inspiroval oba hudebníky k dlouhodobé vzájemné spolupráci.

Line-up:
Shahab: Triple-neck FuseTar / Guitars / Vocal
Vychy: Guitars
Jatra: Electric Bass
Drama: Drums

20:55 Maranatha Gospel Choir
Maranatha Gospel Choir je pěvecké uskupení lidí zpívajících gospelové písně. Soubor vznikl v roce 2005,
od kdy také aktivně vystupuje po celé České republice i v zahraničí. Repertoár souboru tvoří převzaté písně, zejména od umělců jako je Kirk Franklin (USA), Deon Kipping (USA), Brian Fentress (USA), Hans Christian Jochimsen (Dánsko), Claes Wegener (Dánsko) a další. Soubor patří mezi jeden z největších gospelových sborů v Čechách.

Klikni pro více info

 

Festival Barevná Devítka 2016 končí ve 22:00

Pořadatel

Akce je pořádána v rámci projektu MČ Praha 9 „Barevná devítka 2016“ na integraci cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.

mvcr

Organizátor

mvp-events-CMYK

Partneři

fenix

kolektory


praha letnany southafrica egypt rumunsko mexiko brilantinatidbid aquapalace

Mediální partneři

prazskydenik     expresskamsdetmi

Back to Top