Pódium

BAREVNÁ DEVÍTKA 2018
Hlavní pódium

11:30 Jackson Kaujeua (ukázka)
Namibijský písničkář Jackson Kaujeua doprovázený tradičním namibijským tancem.

12:00 Zahájení festivalu

13:00 Dunjingarav (ukázka)
Mongolský hrdelní zpěv. Alikvotní zpěv, nebo též hrdelní zpěv, harmonický zpěv, je zvláštní druh zpěvu založený na vědomém zesílení alikvotních tónů pomocí jemné práce s rezonančním prostorem v ústech a polohou jazyka. Jedná se tak vlastně o techniku dvojhlasého zpěvu, kdy pokaždé zní základní tón a současně s ním o příslušný interval vyšší alikvotní tón.

14:15 Caribe / Latin Soul (ukázka)
Temperamentní kubánská a latinsko-americká hudba, to je styl, který vám jedinečným způsobem předvede kubánská kapela CARIBE. CARIBE je mezinárodní kapela zaměřená žánrově na hudbu Latinské Ameriky a Kuby, zejména na SALSU. Hudební jádro skupiny tvoří vynikající zpěváci a bratři Ivar a Felix Aquirre původem z Bolívie, kteří Vás jistě okouzlí svým temperamentem a smyslem pro show.

16:00 Bachtale Apsa (ukázka)
Název Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které hudba, nejenom ta romská odnepaměti v posluchačích vyvolává. Kapela spojuje muziku balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Nechybí samozřejmě klasické čardáše. Skvělé vokály a brilantní muzikantské výkony ve strhujících rytmech jsou přednosti, které z kapely činí romskou hudební klasiku v nejlepším slova smyslu. Repertoir ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba Mária Biháriho, která se v minulosti výrazně podepsala např. na odkazu Zuzany Navarové a kapely KOA.

17:20 TiDiTade (ukázka)
Tanečně-bubenické vystoupení skupiny TiDiTade, která se zabývá zejména západoafrickou hudbou a tancem.

18:40 Shahab Tolouie Trio (ukázka)
Shahab Tolouie (IRN) vytváří osobitý multikulturní styl, který je originálním přispěvkem do žánru Ethno/World music, zařaditelný jako EthnoFlamenco nebo Persian Flamenco fusion – persko-španělská fúze. V skladbach se prolíná jasná, vroucí exprese flamenco s intonační sytostí a bohatými hudebními zdobnými prvky tradiční perské hudby. Mísí se zde tajemná mystika, hluboká filosofie, lehká hravost a ohnivá vášeň.

20:45 The Tap Tap (ukázka)
Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápla své místo v českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí.

22:00 Konec festivalu

Horní pódium

14:00 Wing Chun Praha (ukázka)
Představení aktivit a workshop školy bojových umění Wing Chun Praha.

15:00 Jiu Jitsu (ukázka)
Spolek Choketopus Gym se představí s exhibicí Jiu Jitsu. Ju-jitsu nebo česky džu-džitsu je úpolový sport, který vzniknul v Evropě v sedmdesátých letech dvacátého století z džúdžucu, později džúdó praktikovaného v Evropě po desítky let jako sebeobrana. Ju-jitsu kombinuje tři formy japonských bojových umění beze zbraně – judo, karate a aikido.

16:00 Cikáni jdou do nebe
Hlavním posláním spolku Edukado je pomoci objevovat a poznávat. Název našeho spolku jsme si vypůjčili z jazyka esperanto. V češtině znamená slovo edukado vzdělání. Činnostmi spočívajícími ve studiu, propagaci a aplikaci moderních forem a způsobů učení chceme přispívat k rozvoji vzdělanostní společnosti. Provozujeme komunitní centrum při Základní škole Grafická, kde realizujeme řadu kulturně-sociálních a vzdělávacích aktivit. Taneční soubor se jmenuje Cigani jdou do nebe. Našim hlavním zaměřením jsou romské tradiční tance ruského, maďarského a rumunského folkloru a také flamenca.

18:15 TiDiTade
Taneční workshop TiDiTade

19:00 Bollywoodské krásky
Taneční vystoupení v duchu Bollywood

Pořadatel

p9_znak_new

Barevná devítka je pořádána v rámci projektu „Integrace cizinců na MČ Praha 9″ spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a Magistrátem hl. m. Prahy.

Organizátor

mvpevents-logo

Partneři

Logo_MHMP


MV_BW


jiznicechy

sccr


Logo-KO

RGB_VEOLIA_HD

PSAS_logo_c1

Costa-50783 (1)

jumex (1)

unnamed-2

plzen

Mediální partneři

CRo-Regina_DAB_Praha_Z-RGB


DP_logo_vertikal


kudyznudy-RGB


kampocesku

Back to Top