Festival tradici nepřeruší

Žhavé africké rytmy, balkánská dechovka a kubánská salsa – taková jsou lákadla letošního ročníku festivalu Barevná devítka. Tradiční přehlídka hudby a kultury z celého světa však proběhne za zvýšených bezpečnostních hygienických podmínek kvůli COVID-19. Zůstává však pohodová atmosféra, která k festivalu každoročně patří, a kvůli které se sem návštěvníci i vystupující umělci rádi vrací. Barevná devítka se bude konat v obvyklém termínu poslední prázdninové soboty, tedy 29. srpna 2020 v pražském parku Podviní ve Vysočanech, vstup na akci zůstává i pro letošní ročník zdarma.

„Letošní letní festivalová sezóna je silně poznamenaná důsledky koronavirové krize a řada akcí byla zrušena. O to víc jsme rádi, že tradici Barevné devítky udržíme i v této době a můžeme fanoušky potěšit dalším pokračováním festivalu. Omezení se nedotýká programu, který bude i letos velmi atraktivní. Kde návštěvníci zaznamenají změnu, budou zvýšené nároky na hygienu a dodržování bezpečných rozestupů, k čemuž na festivalu vytvoříme podmínky,“ říká Adam Vážanský, místostarosta Městské části Praha 9, která festival každoročně pořádá.

Hudební produkce i doprovodný program se odehraje na centrálním podiu umístěném na hlavní louce parku Podviní, kde se propojí vystoupení mezinárodních i regionálních interpretů a doprovodný program. Již tradičně se na festival Barevná devítka vrací africká hudebnice a tanečnice se svou skupinou BIJOU CAMARA & GUINEE TOUMBOU. V rytmech salsy vás roztančí pražská skupina SALSA BAND, jejíž tanečníci vás tento temperamentní kubánský tanec naučí během svého tanečního workshopu. Hlavní večerní čas bude patřit skupině CIRCUS PROBLEM a jejímu energickému vystoupení inspirovanému balkánskou dechovkou.

Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o ochutnávky světové kuchyně, vše se samozřejmě bude servírovat za zvýšených hygienických podmínek. Festivalový areál bude přizpůsoben tak, aby akce splnila doporučení na bezpečnost návštěvníků, tzn. na místě bude dostatek prostředků na dezinfekci rukou, plexisklové zástěny u stánků s občerstvením a prostor pro dodržování bezpečných rozestupů apod.